drzewo

Huragan Ksawery dotarł nad Polskę. Na skutki jego działania nie musieliśmy długo czekać. Kilka minut po 3 zostaliśmy zaalarmowani do zerwanego dachu w Mucharzu.  Udaliśmy się tam dwoma zastępami. Na miejscu okazało się, że uszkodzeniu uległo częściowo tylko pokrycie dachowe wykonane z papy. Wraz z OSP Mucharz szybko uporaliśmy się z zabezpieczeniem uszkodzonego dachu.

Niestety nie były to jedyne interwencje naszej jednostki tego dnia. Kilka minut po 7 zostaliśmy wezwani do pożaru stodoły w Skawcach. Pożar został szybko opanowany i nasze zastępy zostały zadysponowane do kolejnego zdarzenia. Wiatr powalił drzewo na drogę w okolicach byłego domu dziecka. Udaliśmy się tam wraz z OSP Jaszczurowa. Dzięki pomocy ciężkiego sprzętu z pobliskiej budowy i z tym zadaniem udało się nam szybko uporać.

Kolejne wezwanie napłynęło po 14. Tym razem wiatr powalił 6 drzew na budynki biurowe firmy Skanska w Świnnej Porębie. Na miejscu okazało się, że przewrócone i oparte o budynki jest 6 sosen. Na szczęście nikomu z przebywających w biurowcu pracowników nic się nie stało. Z tym zadaniem też udało się nam szybko uporać.