W tym roku oficjalnie mogliśmy obchodzić w Naszej  jednostce „Dzień Strażaka”. Swoje pierwsze święto zaplanowaliśmy na dwa dni. Najpierw 2 maja przy remizie OSP odbyło się spotkanie wszystkich chętnych strażaków i ich rodzin przy strażackiej grochówce. Druhowie mogli porozmawiać na różne tematy, pożartować, miło spędzić wspólnym gronie czas. Następnie 5 maja w  kościele parafialnym  w Świnnej Porębie odprawiona została msza święta w intencji strażaków i ich rodzin. Msza połączona była z nabożeństwem fatimskim i zakończyła się procesją z kościoła w Świnnej Porębie do kaplicy w Kozińcu. W procesji wzięli również  udział strażacy niosąc figurę św. Floriana i na zmiany wraz z innymi organizacjami figurę matki boskiej fatimskiej.

>>Galeria zdjęć<<tekst